Xiaomi Soundbar recension

Telewizor są coraz cieńsze, posiadają coraz mniej miejsca na porządny system audio. Dlatego zdecydowałem się na zakup soundbara Xiaomi którego testuje od dawna, już dwa miesiące. Jeżeli chcesz wiedzieć co znajduje się w zestawie razem z soundbarem przeczytaj wpis z rozpakowywania. Dokładnie przedstawiłem cały zestaw oraz wygląd.

Xiaomi Soundbar recension

Xiaomi Soundbar recension

Urządzenie ma wymiary 830 mm  x 72 mm  x 87 mm, a waży niecałe 2kg. Prezentuje się bardzo dobrze. Ma minimalistyczny, skandynawski styl. Na pierwszy rzut oka nie powiedziałbyś, że to soundbar. Szara tkanina znajdująca się z przodu, biały plastik dookoła i zaokrąglone brzegi. Wszystko to tworzy bardzo dobry efekt, idealnie będzie komponował się z nowoczesnymi salonami w szarych kolorach. Może leżeć na komodzie pod telewizorem lub można zawiesić na ścianie.

Xiaomi Soundbar recension
Xiaomi Soundbar recension

Sposoby łączności

Soundbar można połączyć ze źródłem dźwięku na jeden z czterech sposobów: za pomocą kabla AUX, kabla optycznego, SPDIF (w zestawie) lub Bluetooth w wersji 4.2. Zestaw głośników można sparować za pomocą Bluetooth ze smartfonem, tabletem lub nawet telewizorem. Jakość połączenia jest dobra do odtwarzania muzyki, sprawdzi się podczas domówek. Jeżeli jednak planujesz korzystać z soundbara Xiaomi połączonego przez Bluetooth i oglądać filmy lub grać w gry to jest to słaby pomysł. W szybkich grach lub szybkich scenach filmowych opóźnienie między soundbarem a smartfonem/telewizorem jest zauważalne i zabiera radość z gry lub oglądania.

Na górze soundbara znajduje się 7 przycisków służących do wyboru źródła dźwięku, przycisk on/off i dwa przyciski regulacji głośności.

Brak pilota…to nie problem

U mnie soundbar cały czas jest połączony za pomocą kabla optycznego do telewizora. Soundbar Xiaomi nie posiada pilota, gdy mam połączony przez przewód optyczny to tracę możliwość sterowania poziomem głośności za pomocą pilota od telewizora. U mnie nie jest to problemem, ponieważ nawet nie mam podłączonej anteny. Korzystam z Xiaomi TV Boxa i właśnie pilotem od niego mogę regulować głośnością. Szczerze to nawet tego nie robię, jak ustawiłem tak jest. Wszystkie produkcje w Netflixie mają ten sam poziom głośności i nie ma potrzeby regulacji.

Xiaomi Soundbar recension

Jakość dźwięku

Impedancja nominalna wynosi 6 Ω, a zakres częstotliwości 50-25,000 Hz. Na papierze soundbar posiada 28 watów całkowitej mocy, wydobywające się z 8 głośników. Cztery głośniki na stronę o mocy 14 watów. Dwa głośniki wysokotonowe, dwa subwoofery i cztery membrany pasywne. Pierwsze co XCHARXrzuca się w uszyXCHARX to bardzo dobry bas, dźwięk jest dynamiczny przyjemny dla ucha. Jeśli słuchasz głównie akustyki prawdopodobnie będziesz rozczarowany, ponieważ brak przejrzystości w średnich tonach może sprawić, że niektóre utwory będą nużące.

summering

Moim zdaniem soundbar Xiaomi sprawdza się świetnie, biorąc pod uwagę cenę. Ja kupiłem go za $98 i moim zdanie jest wart takiej sumy. Jeśli używasz wbudowanych głośników w telewizorze, to zmiana na 33 calowy soundbar od Xiaomi będzie bardzo dobrze słyszalna. Nie będziesz chciał wrócić do wbudowanego sytemu audio. Minusy? Dla niektórych brak pilota lub opóźnienia przy połączeniu poprzez bluetooth w dynamicznych scenach filmowych. Xiaomi TV Box rozwiązuje problem pilota.

Xiaomi Soundbar można kupić w sklepie Gearbest.com za $78.99. Wybierz wysyłkę Priority Line, a unikniesz dodatkowych opłat celnych. Jeżeli czekasz na lepsza ofertę śledź stronę z promocjami.

Författare: Michał

Geek. Apple och Xiaomi fan. På min fritid kör jag en blogg PokolenieSmart.pl