Mijia Mirror Dashcam - inspelare med en omvänd kamera

Mijia Mirror Dashcam

Trafiksäkerhet och bilregistratorer är ett viktigt ämne, särskilt i Ryssland. Nu och då finns det nya filmer som visas på webben och presenterar ryska drivrutins virtuositet. En bilkamera i fordonet kan effektivt hjälpa till i kampen mot försäkringsbolaget och bekräfta att vi var oskyldiga under händelsen. Xiaomi presenterade en ny backspegel med en brännare, Mijia Mirror Dashcam. Men var försiktig eftersom i vissa länder är kameror i bilen förbjudna, till exempel Austra och Schweiz.

Mijia Mirror Dashcam

Den intelligenta Xiaomi-spegeln har en IPS-pekskärm med 5-storlek och 854 x 480-upplösning. Frontkameraet har en lins från Sony IMX323 med f / 1.8 slutaren. Vinkeln är 160 grader. En intressant ny funktion är det valfria alternativet att köpa den bakre kameran.  Pole widzenia wynosi  138 stopni i jest wodoodporna IPX7. Podczas cofania lusterko automatycznie przełączy się na obraz z tyłu. Obie kamery mogą jednocześnie nagrywać i robić zdjęcia w rozdzielczości 720p. Nie straszny im mróz i upadły, działają bez problemu w temperaturach od  -20 ° C do + 70 ° C.

Mijia Mirror Dashcam

Mijia Mirror Dashcam posiada wbudowany  akumulator o pojemności  470mAh, tradycyjnie jak w większości akcesorii samochodowych ładowanie odbywa się poprzez gniazdo zapalniczki. För att bevara inspelade videor stöder den karty microSD od 16 GB do 64 GB klasy 10. Urządzenie łączy się z aplikacją Mijia przez Wi-Fi. Zarówno filmy jak i nagrania można oglądać za pomocą aplikacji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji można również zapisać zdjęcie i film w pamięci smartfona aby zachować kluczowe dowody. Oprócz przycisków dotykowych można również sterować za pomocą głosu, jednak oczywiście nie w języku polskim. Po wypowiedzeniu komendy urządzenie potrafi wykonać zdjęcie. Rozpocząć krótki film, zarówno z kamery przedniej jak i znajdującej się z tyłu lub przełączyć się w tryb cofania i wyświetlić obraz znajdujący się za pojazdem.

Mijia Mirror Dashcam

Użytkownicy nie muszą usuwać seryjnych lusterek wstecznych, które są montowane w samochodzie. Inteligentne lusterko od Xiaomi można po prostu przymocować do niego za pomocą dołączonych pasków zaciskowych.

Mijia Mirror Dashcam będzie dostępny od 16 czerwca. Cena za lusterko to 399 juanów, $62. Kamera tylnia to koszt 99 juanów, $15 i jest opcjonalna. 

Författare: Michał

Geek. Apple och Xiaomi fan. På min fritid kör jag en blogg PokolenieSmart.pl